Chiński rząd już od jakiegoś czasu intensywnie walczy z nielegalnym, transgranicznym hazardem. Do tej pory udało się zatrzymać aż 110 000 podejrzanych, a zbadano ponad 17 000 transgranicznych spraw hazardowych.
Zatrzymanie wzrostu hazardu transgranicznego

Operacja zwalczania przestępstw związanych z nielegalnym hazardem rozpoczęła się w Chinach w 2020 roku. Państwowa agencja informacyjna Xinhua ujawniła 6 kwietnia raport Chińskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, w którym stwierdzono, że chińska policja zbadała ponad 17 000 spraw związanych z hazardem transgranicznym. Z informacji wynika również, że zatrzymanych zostało 110 000 podejrzanych w związku z nielegalnymi procederami, co bezpośrednio wpłynęło na odwrócenie wzrostu nielegalnego hazardu w Chinach.

Raport został ujawniony podczas spotkania w sprawie zwalczania problemu nielegalnego hazardu, który dotknął Chiny. Ministerstwo stwierdziło, że od 2020 roku chińskie władze uderzyły w ponad 3400 internetowych platform hazardowych i ponad 2800 nielegalnych platform płatniczych. Osiągnięcia docenił Zhao Kezhi, radny Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, który brał udział w owym spotkaniu. Kezhi pochwalił działania służb i powiedział, że twarde stanowisko wobec hazardu transgranicznego musi zostać podtrzymane, a zastosowane środki powinny być jak najbardziej rygorystyczne.

Unieważnienie paszportów

Jak wynika z oświadczenia Chińskiej Narodowej Administracji Imigracji paszporty podejrzanych o hazard transgraniczny zostały unieważnione, a sami podejrzani mają zakaz opuszczania kraju przez 3 lata. Chiński rząd dzień przed Chińskim Nowym Rokiem poinformował również, że władze wprowadziły szereg środków, które mają na celu ograniczenie przestępstw związanym z hazardem transgranicznym

Początkiem 2021 roku Chiny zapowiedziały dodanie kolejnych zagranicznych destynacji do swojej czarnej listy transgranicznej turystyki handlowej. Pomimo, iż konkretnie nie wskazano, o które kraje będzie chodzić, to analitycy inwestycyjni twierdzą, że może chodzić o takie kraje jak Wietnam, Australia, Filipiny czy Kambodża.