Sosnowieccy policjanci z komisariatu II w jednym z lokali w centrum miasta natrafili na 3 działające bez zezwolenia automaty do gry. Sprawa została przekazana funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej. Maszyny zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu KAS.

Policjanci z Komisariatu Policji II w Sosnowcu ustalili, że w jednym z lokali w dzielnicy Wawel mogą odbywać się nielegalne gry hazardowe. Do środka weszli, kiedy mężczyzna z obsługi zamierzał go na chwilę opuścić. Wewnątrz znaleźli łącznie 3 automaty. Po przeprowadzeniu koniecznych czynności, sprawa została przekazana funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej, a same maszyny zostały przewiezione do magazynu Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, w którym pozostaną do czasu, aż sąd zadecyduje o ich dalszym losie. Łączna wartość zabezpieczonych maszyn, to około 18 tysięcy złotych.

Obecnie obowiązują przepisy znowelizowanej z dniem 1 kwietnia 2017 roku ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne – 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, czy zezwolenia, grozi odpowiedzialność karna – wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.