Oficjalne wyroki zostały przeczytane byłej kasjerce CBA – Katarzynie G. oraz jej mężowi Dariuszowi G. Kobieta wynosiła z biura pieniądze i przekazywała je mężowi uzależnionemu od hazardu. Kwota jaką udało jej się przemycić przekraczała 9 mln złotych.

We wtorek w Sądzie okręgowym w Warszawie zapadł wyrok w sprawie oskarżonej Katarzyny G. oraz jej męża Dariusza G. Zostali oni uznani za winnych zarzucanych im czynów.

Kobieta została skazana na 6 lat i 4 miesiące pozbawienia wolności, zapłaci grzywnę w wysokości 14 tysięcy złoty oraz otrzymała zakaz zajmowania stanowisk związanych z dysponowaniem powierzonymi pieniędzmi. Jej partner odbędzie karę 8 lat więzienia, 12,5 tysięcy grzywny i otrzymał dziesięcioletni zakaz wstępu do miejsc, gdzie odbywają się gry hazardowe oraz uczestniczenia w nich.

Pieniądze wynoszone z biura przez kobietę były przekazywane Dariuszowi G., który później wpłacał je na konto u bukmachera – STS.

Oskarżony dokonał transferu pieniędzy na dedykowany rachunek, w łącznej kwocie nie mniejszej niż 10 288 573 złote, a następnie obracając tymi środkami uczestniczył w grach hazardowych oraz wypłacił kwotę 2 008 875 zł i tak osiągnął znaczną korzyść majątkową w kwocie nie mniejszej niż 29 197 079 zł – prok. Ścibisz.

Małżeństwo zobowiązane jest do wpłacenia na konto CBA kwoty 9,2 mln zł oraz pokryć koszty postępowania sądowego.