Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, zajmujący się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym oraz Krajowej Administracji Skarbowej w Krakowie w jednym z lokali w Limanowej zarekwirowali komputery z nielegalnymi urządzeniami służącymi do prowadzenia gier hazardowych.

27 kwietnia br. policjanci wraz z funkcjonariuszami z KAS podczas wspólnych działań w jednym z lokali w Limanowej zabezpieczyli 3 urządzenia komputerowe, na których zostało zainstalowane oprogramowanie pozwalające na organizowanie gier hazardowych. Ponadto, w trakcie wykonanych czynności w lokalu zabezpieczono urządzenie służące do kredytowania tych urządzeń oraz gotówkę w kwocie blisko 1200 złotych pochodzącą z tego nielegalnego procederu.
Przypomnijmy, że obecnie na organizowanie tego typu gier wymagana jest specjalna koncesja. Za organizowanie gier na automatach lub innych urządzenia do tego typu gier przystosowanych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.