Znany polski bukmacher Fortuna rozpoczyna współpracę z Krajową Izbą Rozliczeniową (KIR) w zakresie potwierdzania tożsamości klientów online.

Rejestracja ma się odbywać przez usługę mojeID, czyli bankowość elektroniczną. To oznacza, że klient nie będzie musiał już wysyłać skanu dowodu osobistego a jedynie zalogować się przez swój bank w celu weryfikacji.

Jest to pierwszy bukmacher, który operuje taką usługę w naszym kraju. Ze względu na wymaganie potwierdzenia tożsamości oraz wieku gracza, takie rozwiązanie jest niezwykle korzystne.

“Mam świadomość jak ważny dla współczesnego klienta jest dziś szybki i bezpieczny dostęp do różnego rodzaju usług online. Wdrożenie w Fortunie rozwiązania opracowanego przez KIR to krok właśnie w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa danych naszych klientów. Firmy bukmacherskie, ze względu na zapisy ustawy hazardowej, są zobowiązane do potwierdzenia tożsamości swoich klientów. Część z nich postrzega proces weryfikacji tożsamości poprzez przesłanie skanów dowodu osobistego, jako coś skomplikowanego, czy wręcz barierę zniechęcającą do założenia konta. Cieszę się, że dzięki współpracy z KIR możemy w jeszcze prostszy, a przy tym przede wszystkim bezpieczny i wygodny sposób przeprowadzać proces identyfikacji gracza.” – Konrad Komarczuk, Prezes Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie.

Proces identyfikacji użytkownika będzie odbywał się za pomocą usługi mojeID, czyli banku, który potwierdza dane klienta. Jednocześnie można mieć pewność, że dane nie wyciekną ze względu na powierzanie ich zaufanej instytucji oraz że zachowamy prywatność, ponieważ bank nie otrzyma informacji o identyfikacji przez bukmachera.

System potwierdzania danych osobowych i wieku za pomocą skanu dowodu osobistego często był aspektem zniechęcającym klienta do założenia konta, a ponadto taki proces mógł trwać nawet kilka godzin lub dni. W przypadku usługi mojeID, weryfikacja prawdopodobnie będzie odbywać się znacznie szybciej.