Do walki o przejęcie Playtech wkracza doświadczony w branży Keith O’Loughlin oraz JKO Play, którym zarządza Eddie Jordan.

Playtech poinformował, że udostępnił informacje z badania due diligence firmie JKO, która prowadzi rozmowy z Centerbridge Partners, w sprawie zadłużenia instytucjonalnego i finansowania strukturyzowanego kapitału, w celu sfinansowania ewentualnej transakcji.

Firma JKO Play jest zarządzana przez byłego szefa zespołu Grand Prix w Formule 1, Eddiego Jordana oraz Keitha O’Loughlina, który jest byłym dyrektorem w Scientific Games.

Jednak Playtech zaznaczył, że rozmowy z JKO są na wczesnym etapie i nie ma pewności, że wstępne podejście JKO zaowocuje solidną ofertą.

Jordan i O’Loughlin byli wcześniej powiązani z OpenBet, firmą bukmacherską Scientific Games, która została sprzedana właścicielowi IMG Arena Endeavour Group.

Od teraz Playtech ma trzech potencjalnych nabywców, a to może oznaczać bardzo korzystne warunku sprzedaży giganta.

Australijski producent automatów do gier Aristocrat w zeszłym miesiącu  zgodził się na przejęcie Playtech  za około 2,70 miliarda funtów (niespełna 15 mld zł) i pozostaje liderem.

Jednak wcześniej, w listopadzie, Gopher Investments, mniejszościowy udziałowiec Playtech, przedstawił swoje własne wstępne podejście, oferując zgłoszone 3 mld funtów (16,5 mld zł) dla firmy.

Gopher uzyskał w tym celu dostęp do informacji due diligence, ale dodał, że podobnie jak w przypadku JKO, dyskusje były na wczesnym etapie i trwają, bez pewności, że zostanie złożona jednoznaczna oferta.

Pomimo konkurencyjnych podejść, Playtech kontynuuje współpracę z Aristocrat w celu wdrożenia zalecanej umowy o przejęciu zawartej w październiku. Dostawca dodał, że proces zatwierdzania przez organy regulacyjne jest w toku, mając na celu sfinalizowanie transakcji do drugiego kwartału przyszłego roku.

„Aristocrat uważa, że ​​warunki zalecanego przejęcia i przekonujące uzasadnienie strategiczne zapewniają akcjonariuszom Playtech pewność bez wartości warunkowej lub innych skomplikowanych struktur umożliwiających akcjonariuszom realizację wartości” – powiedział Aristocrat.

„Wierzymy również, że połączona grupa zapewni większe możliwości pracownikom Playtech.

„Nasze długoterminowe zaangażowanie z organami regulacyjnymi w kluczowych jurysdykcjach w dziedzinie gier, wraz z naszymi silnymi fundamentami finansowymi, głębokimi relacjami z klientami i ugruntowaną obecnością na globalnych rynkach gier, pozwala nam zakończyć transakcję zgodnie z planem w drugim kwartale roku kalendarzowego 2022”.

Spotkanie akcjonariuszy w celu zatwierdzenia przejęcia ma odbyć się 12 stycznia.

Aristocrat wezwał udziałowców Playtech do głosowania za przejęciem na tych spotkaniach.