Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie ujawnili i zabezpieczyli sześć automatów do gier hazardowych, które znajdowały się w jednym z lokali w Olkuszu.

Policjanci prowadzą liczne kontrole nielegalnych punktów urządzania gier na automatach hazardowych. Działania te prowadzone są zarówno  samodzielnie, jak również we współpracy z innymi instytucjami, które walczą na co dzień z tym nielegalnym procederem.

3 sierpnia br. policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji  w Olkuszu wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego weszli do jednego z lokali funkcjonujących  na terenie Olkusza. Funkcjonariusze mieli  podejrzenia, że  dochodzi tam do procederu urządzania nielegalnych gier hazardowych. Ich przypuszczenia szybko się sprawdziły, ponieważ podczas przeszukania pomieszczeń w  lokalu, natrafili na 6 nielegalnych maszyn. Urządzenia te zostały zabezpieczone dla potrzeb postępowania karno skarbowego, jakie będzie toczyło się w tej sprawie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe,  jak i posiadacz lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.