W ręce małopolskich funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz Policjantów trafiło 14 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych.

Zatrzymanie nielegalnych automatów do gry to efekt kontroli prowadzonej w ostatnim okresie na terenie Krakowa, Chrzanowa, Libiąża i Wadowic. Funkcjonariusze z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie wspólnie z policjantami z krakowskiej Komendy Miejskiej Policji sprawdzali w tych miastach miejsca gdzie są organizowane nielegalne gry na automatach. W czterech takich lokalach położonych na terenie tych miast mundurowi ujawnili automaty i urządzenia wykorzystywane do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Co więcej, w jednym z kontrolowanych lokali funkcjonariusze znaleźli również ponad 3 tysiące złotych przeznaczonych na wypłatę wygranych.

Nielegalne automaty i urządzania do gier hazardowych trafiły do magazynów Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którego pion dochodzeniowo-śledczy będzie prowadził dalsze postępowania w sprawach prowadzenia nielegalnych gier hazardowych.