Punkty, gdzie odbywa się niezgodny z prawem hazard powstają w sposób nagminny. Prowadzone przez policjantów akcje wymierzone przeciwko temu procederowi odbywają się jednak regularnie. Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy zlikwidowali, uruchomione ponownie w centrum Mikołowa, takie właśnie miejsce.

Do lokalu przy ulicy Pszczyńskiej w Mikołowie policjanci weszli 15 lipca przed południem. Tym razem zabezpieczono sprzęt do gier o wartości 16 tysięcy złotych oraz tysiąc złotych gotówki. Na miejscu zastano 69-letniego pracownika. Akcja prowadzona była wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Bielska-Białej. Na miejscu przeprowadzono eksperyment procesowy, który potwierdził, że działalność ta prowadzona była niezgodnie z ustawą o grach hazardowych.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą urzędnicy celno-skarbowi, którzy wyjaśnią kto organizował nielegalne gry i tym samym poniesie konsekwencje prawne. Za organizatora gier hazardowych można uznać każdego, kto czerpie z tego korzyści, zarówno właściciela automatu, jego dzierżawcę jak i wynajmującego miejsce pod automat.