Do grona zawodników wspieranych przez Totalizator Sportowy, właściciela marki LOTTO, największego mecenasa sportu i kultury w Polsce, dołączył właśnie Dawid Tomala, tegoroczny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 i wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w chodzie sportowym na 50 km. Dziś odbyła się oficjalna inauguracja tej współpracy.

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, świętuje Jubileusz 65-lecia, którego Ambasadorem jest Robert Lewandowski. Z tej okazji spółka realizuje wiele niestandardowych projektów, które upamiętniają tę ważną rocznicę. Jednym z nich jest Mobilne Muzeum przygotowane z okazji 65-lecia Totalizatora Sportowego, które stanęło na terenie Stadionu Legii Warszawa goszczącego dziś również uczestników Kongresu Sport Biznes Polska. Na dzisiejszej konferencji Dawid Tomala przekazał sportowe buty, w których sięgnął po złoto olimpijskie w Tokio. Od dziś staną się one częścią ekspozycji muzeum.

totalizator.pl

– Wspieranie sportowców w ich drodze po najwyższe olimpijskie laury to nasza misja. O medalu olimpijskim marzy niemal każdy zawodnik, a my te marzenia pomagamy spełniać jako Sponsor Generalny Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Historia i sukces Dawida Tomali, którego witamy oficjalnie jak członka „drużyny” Totalizatora Sportowego, właściciela marki LOTTO, to niezwykła inspiracja dla młodych zawodników. Ale ciężka praca bez pomocy partnera czasami może nie wystarczyć, dlatego z dumą będziemy wspierać tego utytułowanego sportowca w tej dalszej drodze po kolejne medale i Wielkie Chwile – powiedział Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego

totalizator.pl

Dawid Tomala urodził się w Tychach. Sportem – w szczególności lekkoatletyką – interesował się od dziecka. Chód sportowy zaczął uprawiać w 2003 roku w klubie UKS Maraton Korzeniowski w Bieruniu. Pierwszy (brązowy) medal Mistrzostw Polski zdobył już po roku trenowania. Obecnie jest zawodnikiem klubu KU AZS Politechniki Opolskiej.

– Olimpijskie złoto w Tokio jest spełnieniem moich sportowych marzeń, ale wierzę, że nie powiedziałem ostatniego słowa. Chciałbym osiągnąć w chodzie sportowym jeszcze więcej. Wsparcie partnera jest mi niezbędne, abym mógł spokojnie trenować i dostarczać emocji sobie i wszystkim Polakom. Totalizator Sportowy to firma z misją wspierania polskiego sportu. Cieszę się, że od teraz możemy ją wspólnie realizować, bo Wygrywamy Razem – skomentował Dawid Tomala