Totalizator Sportowy inwestuje w e-sport za pośrednictwem ffVC Tech & Gaming, czyli funduszu powstałego z inicjatywy państwowej spółki oraz nowojorskiego ffVC, przy wsparciu PFR Ventures oraz NCBR.

Partnerzy wyłożyli wspólnie 100 mln zł na startupy z sektorów związanych z gamingiem, wykorzystaniem danych i rozwojem technologii sztucznej inteligencji. Pierwszą inwestycją jest francuski startup – PandaScore, który zajmuje się zbieraniem danych z rozgrywek e-sportowych, które później poddaje obróbce stylistycznej. Firma w ramach wsparcia dostała 2 miliony euro (ok. 9 mln zł).

Środki przekazane s funduszu pozwolą na utworzenie polskiego oddziału firmy i rozwoju prac nad sztuczną inteligencją (artificial intelligence) do analizy obrazu z gier.

“Używamy wizji komputerowej i wyciągamy z materiału wideo statystyki w czasie rzeczywistym. Ten proces jest niezwykle szybki (<1 s) i można go łatwo skalować do setek dopasowań jednocześnie” – mówi w rozmowie z Bizblog.pl szef startupu, Flavien Guillocheau.

PandaScore poddaje zgromadzone dane obróbce stylistycznej. w celu oceny prawdopodobieństwa wygranej, co może być wykorzystywane przez bukmacherów. Z takiego rozwiązania korzysta już Ladbrokes, bukmacher, który niedawno pojawił się na polskim rynku – Betcris oraz organizatorzy turniejów gier.