W ramach zawartego porozumienia Izba Administracji Skarbowej w Opolu otrzymała komputery, które posłużą do działań online oraz czynności kontrolnych wykonanych na terenie całego kraju. Ten wysokiej klasy sprzęt o wartości ponad 160 tys. zł wesprze pracę funkcjonariuszy i pracowników wyspecjalizowanej komórki Cybercentrum działającej w strukturach Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu.

– Przekazane komputery o wartości ponad 160 tys. zł pomogą w walce z szarą strefą. Celem jest jeszcze bardziej skuteczne ograniczenie naruszeń przepisów ustawy o grach hazardowych. To kontynuacja współpracy Totalizatora Sportowego z Krajową Administracją Skarbową na mocy zawartego porozumienia. Dodam, że na pewno nie jest to koniec naszej współpracy – Aida Bella, Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

– Komputery przekazane przez Totalizator Sportowy znacząco pomogą w walce z szarą strefą oraz w działaniach Cybercentrum, które pilnuje bezpieczeństwa w sferze hazardu internetowego – Agnieszka Jóźwin-Dalecka, Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Opolu.