Safer Gambling Week 2021 okazał się wielkim sukcesem, a kampania w social mediach pobiła wszystkie poprzednie rekordy.

Wydarzenie trwało od 1 do 7 listopada, a dane opublikowane po tegorocznej edycji pokazują, że wyświetlenia wygenerowane przez kanały eventu w social mediach wygenerowały prawie 25 mln wyświetleń. Jak się okazuje, jest to o 19% więcej niż w roku poprzednim.

Ponadto liczba wyświetleń na własnych kontach na Twitterze, Instagramie i Facebooku w ramach Safer Gambling Week wzrosła z 800 000 w 2020 roku do 1,4 miliona w tym roku – co oznacza wzrost o około 75%.

Przy promocji Safer Gambling Week 2021 pomagały znani sportowcy, tacy jak były napastnik Anglii Michael Owen, bokser wagi ciężkiej Anthony Joshua, czołowa dżokejka Rachael Blackmore i legenda wyścigów konnych AP McCoy.

Ważna misja

Celem całej inicjatywy jest zwrócenie uwagi na problematyczny hazard w Wielkiej Brytanii, ale w efekcie również i na całym świecie.

Najnowsze dane opublikowane przez Brytyjską Komisję ds. Hazardu (BGC) sugerują, że wskaźnik problematycznego hazardu spadł z 0,6% do 0,3% w ubiegłym roku, podczas gdy wskaźnik osób uznanych za „umiarkowane ryzyko” wyrządzenia szkody również spadł z 1,2% do 0,7%.

Dyrektor generalny BGC, Michael Dugher, powiedział: „To wspaniała wiadomość, że tegoroczny Tydzień Bezpiecznego Hazardu był tak ogromnym sukcesem.

„Jest to obecnie coroczne wydarzenie, które ma na celu wywołanie ogólnokrajowej dyskusji na temat znaczenia bezpieczniejszego hazardu, dostępnych narzędzi i dostępnej pomocy.

„Po raz kolejny pokazuje to zaangażowanie regulowanej branży zakładów i gier w dalsze podnoszenie standardów. Ale nasze zaangażowanie w bezpieczniejszy hazard nie dotyczy tylko jednego tygodnia w roku. Bezpieczniejszy hazard to nasza misja na każdy tydzień w roku.

„Miliony ludzi cieszą się bezpiecznymi i odpowiedzialnymi zakładami, a spadek stawek hazardowych sprawia, że ​​praca, którą wykonaliśmy w BGC w celu promowania bezpieczniejszego hazardu, zaczyna mieć wpływ. Ale nie popadamy w samozadowolenie i będziemy kontynuować nasze wysiłki, aby podnosić standardy jeszcze wyżej”.