Rząd znalazł doskonały sposób, aby zachęcić wszystkich Polaków do tego, aby się zaszczepili. Wraz z Totalizatorem Sportowym zorganizowana zostanie loteria, w której losowani będą zwycięzcy atrakcyjnych nagród.

Walka ze światową pandemią nadal trwa. W naszym kraju do tej pory wykonano około 18,4 miliona szczepień, a niespełna 6 milionów obywateli jest w pełni zaszczepionych.

Rząd znalazł jednak sposób na zwiększenie frekwencji i zachęcenie osób sceptycznie nastawionych do tego, aby się zaszczepili. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Centrum Informacyjne Rządu, w loterii będzie uczestniczył każdy, kto od początku Narodowego Programu Szczepień przyjął pierwszą dawkę.

Rzeczniczka prasowa Totalizatora Sportowego, Aida Bella informuje, że szczegóły loterii Narodowego Programu Szczepień mają być znane w połowie czerwca.

Szczepionkowe lotto

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk zdradził, że loteria ruszy od 1 lipca, a Totalizator Sportowy będzie spółką wiodącą w tym przedsięwzięciu.

Nagrody będą atrakcyjne i z pewnością przyciągną więcej Polaków do punktów szczepień. Co dwutysięczna zaszczepiona osoba dostanie 500zł, a co tydzień losowane będą nagrody po 50 tysięcy złotych, hulajnogi elektryczne, vouchery na paliwo i ubezpieczenie. Raz w miesiącu będą wyłonieni zdobywcy dwóch nagród po 100 tysięcy plus samochód hybrydowy, a finał oferuje dwie nagrody po 1 milion złotych i również samochód hybrydowy. Nagrody są imponujące, więc loteria na pewno przyciągnie wielu Polaków.

Według obliczeń, całość będzie kosztować ponad 140 mln złotych, a poza Totalizatorem Sportowym, w przedsięwzięcie włączy się kilka innych spółek Skarbu Państwa.