Zakłady bukmacherskie STS ogłosiły wstępny plan wejścia na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. W przypadku realizacji tego pomysłu byłby to jedyny bukmacher notowany na GPW w naszym kraju.

Prezes Mateusz Juroszek wypowiada się na temat tego śmiałego kroku:

„STS SA z Grupy STS to największa legalna firma bukmacherska w Polsce. Zagospodarowaliśmy blisko połowę rodzimego rynku, a od kilku lat działamy oraz rozwijamy się również poza granicami kraju. STS SA funkcjonuje od niemal 25 lat i po latach dynamicznego wzrostu – w tym zwiększania skali działalności, zmianie modelu działania z retail na online oraz zabezpieczeniu wiodących rozwiązań technologicznych czy budowie własnego systemu bukmacherskiego – nadszedł czas, by rozważyć kolejny ważny krok. Zdecydowaliśmy się złożyć prospekt w KNF, bo wierzymy, że grupa taka jak STS, o doskonałej pozycji rynkowej, z dużą rozpoznawalnością oraz silnym zespołem menadżerskim będzie atrakcyjna dla inwestorów polskich oraz zagranicznych. Tym bardziej, że warszawski parkiet nie posiada w portfolio emitenta z sektora iGaming. Finalną decyzję o debiucie na GPW podejmiemy po zatwierdzeniu prospektu i analizie pozostałych czynników.”

STS to największy i najpopularniejszy legalny bukmacher w Polsce, a swoją pozycję na rynku umacnia już od kilku lat. Firma działa również na innych rynkach, między innymi w Wielkiej Brytanii i Estonii.