• Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą.
  • Grupa mogła działać od 2019 roku.
  • Zabezpieczono 31 automatów.
  • Zatrzymano 5 osób.

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS) wspierani przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) Zarząd z Radomia, pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, specjalizującą się w organizowaniu nielegalnego hazardu na niezarejestrowanych automatach. Mundurowi zabezpieczyli 31 automatów do gier oraz znajdujące się w nich pieniądze.

Z dokonanych ustaleń wynika, że grupa przestępcza, przynajmniej od 2019 roku, organizowała nielegalny hazard w kilku obiektach na terenie woj. mazowieckiego i świętokrzyskiego. Zatrzymania podejrzanych poprzedzone były czynnościami funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie polegającymi na zabezpieczaniu automatów do gier. W wyniku dalszych przeszukań kilkunastu lokalizacji, zabezpieczono telefony komórkowe i dokumentację księgowo-finansową.

Czynności w sprawie prowadzone były od wielu miesięcy i doprowadziły do zatrzymania 5 osób. Trzej zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym dwaj – kierowania tą grupą oraz organizowania nielegalnego hazardu. Dwóm zatrzymanym grozi odpowiedzialność za pranie pieniędzy pochodzących z przestępstw.

Wobec podejrzanych o kierowanie grupą na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Za zarzucone czyny, podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kara za każdy nielegalnie posiadany automat wynosi 100 tys. zł. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są automaty.