W efekcie kontroli prowadzonych w ostatnich dniach w ręce funkcjonariuszy małopolskiej KAS trafiło osiem nielegalnych automatów do gry.

Funkcjonariusze Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowej regularnie sprawdzają miejsca gdzie są urządzane nielegalne gry na automatach. W sobotę 17 kwietnia br. prowadzili kontrolę w Brzesku. W jednym z lokali położonych na terenie miasta mundurowi ujawnili i zatrzymali 4 nielegalne automaty do gry, na których urządzano gry bez wymaganej koncesji oraz ich uprzedniej rejestracji.

Natomiast w środę 21 kwietnia br. w efekcie kontroli prowadzonej w Zakopanem w jednym z lokali położonych w tym mieście funkcjonariusze małopolskiej Służby Celno-Skarbowej również zatrzymali 4 nielegalne automaty do gier hazardowych, na których urządzano nielegalne gry.

Powyższe przypadki stanowią naruszenie przepisów ustawy o grach hazardowych, w związku z tym Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie, które wyjaśni kto organizował nielegalne gry na automatach i tym samym poniesie konsekwencje prawne. Zarówno właścicielowi nielegalnych urządzeń, jak również właścicielom lokali grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Komentarz redakcji:

Na zdjęciu udostępnionym przez małopolską KAS widać automaty hazardowe futura.