Grupa SiGMA zdecydowała się przenieść europejskie wydarzenie na drugą połowę tego roku. Taka decyzja została podjęta po ogłoszeniu premiera Malty o zaostrzeniu restrykcji związanych z pandemią koronawirusa.

Po wzroście przypadków zachorowań na COVID-19 na Malcie, premier Robert Abela ogłosił zamknięcie restauracji, klubów i barów, która ma potrwać przynajmniej do 11 kwietnia. Władze wyspy uspokoiły, że będą wspierać finansowo obywateli i biznesy, które ucierpią z powodu wprowadzenia nowych obostrzeń. Ta sytuacja ma również wpływ na planowane wydarzenie sektora iGaming.

Wydarzenie SiGMA Roadshow rozpoczęło się 3 marca bieżącego roku na Ukrainie, gdzie zgromadziło się ponad 2000 delegatów i podziwiało cyfrowe wydarzenia. Inicjatywa ma za zadanie dostarczenie biznesu iGaming do wielu regionów i zainteresowanych osób z branży.

Pokaz, który miał odbyć się na Malcie, został przeniesiony na 16-18 listopada. Założyciele i pomysłodawcy wydarzenia uważają, że zdrowie i bezpieczeństwo obywateli i uczestników jest najważniejsze, a wyznaczenie nowej daty nie psuje ich planów.

„Z zadowoleniem przyjmujemy tę decyzję. Wierzymy w bezpieczeństwo wszystkich naszych delegatów. Nie ma SiGMA bez restauracji, bez barów – tam dzieje się cała magia sieci biznesowych. Nie mogę się doczekać spotkania w listopadzie. Zapamiętaj datę – do zobaczenia na Malcie.” – Eman Pulis, założyciel grupy SiGMA

Listopadowe wydarzenie na Malcie będzie obejmować pokazy oraz panel ekspertów, który przybliży uczestnikom główne marki w branży oraz poruszy tematy takie jak lokalne przepisy i podatki. SiGMA Roadshow to branżowe wydarzenia, które odbędą się w 14 krajach w Europie, Azji, Ameryce i Afryce a wydarzenie na samej Malcie zgromadzi delegatów z ponad 80 krajów.

Malta wydaje się trzymać sytuację związaną ze światową pandemią pod kontrolą, a szybko wprowadzane działania i obostrzenia są dokładnie przemyślane przez rząd. Premier uważa, że wraz z wprowadzeniem szczepionek sytuacja w kraju będzie się tylko polepszać.