Branża gier i hazardu zawsze kojarzyła się z mężczyznami i znikomym odsetkiem kobiet na rynku zawodowym. Wraz z biegiem czasu zaczyna się to zmieniać.

Stereotypów nie brakuje, branża gier od zawsze utożsamiana jest z mężczyznami, a świadczyć o tym może również ilość kobiet na wysokich stanowiskach, których jest bardzo mało. Wraz z postępem światowym, wydaje się, że ta sytuacja zaczyna się zmieniać, a rynek gamingowy stał się coraz bardziej otwarty na kobiety i ich rozwój.

Przykładem firmy, która zwraca na to uwagę i posiada postępowe podejście do tematu jest lider w branży, Scientific Games. Zdecydowanie stawiają oni na różnorodność w strukturach swojej organizacji. Wyższe stanowiska obejmuje tam osiem kobiet z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.

Na stanowisku Starszego Wicepresesa ds. Globalnych Operatorów znajduje się Melissa Price. Sama przyznała, że są sprawy z którymi musiała się mierzyć podczas pracy w tej branży. Według Melissy, ciężko jest znaleźć dobry kobiecy wzór do naśladowania.

Siobhan Lane, Dyrektor ds. Handlowych, docenia kroki poczynione przez jej pracodawcę w celu zwiększenia różnorodności. Dodała, że ma nadzieje, że większość firm niedługo zacznie działać w ten sposób.

Inną kobietą obejmującą kierownicze stanowisko jest Cathryn Lai, która zajmuje się aktualnie zakładami sportowymi w Scientific Game. Według niej, płeć ustępuje miejsca wiedzy specjalistycznej, a coraz więcej firm stawia na kobiety w dziedzinie technologii. “Nie widzę żadnych przeszkód” – dodała.

Ze względu na inne podejście kobiet do różnych spraw i ich perspektyw, branża gier hazardowych może tylko zyskać na wdrożeniu różnorodności. Świat jest niezwykle postępowy, a okazuje się, że zamykanie się w pewnych ramach nie przynosi korzyści dla przedsiębiorstw. Branża wzbogacona o damski punkt widzenia, być może działać skuteczniej i uzyskać zdrowy balans w strukturach wewnętrznych firmy.