Umowa między dostawcą, Scientific Games i Loto-Quebec została przedłużona do 31 stycznia 2022r.

Scientific Games dostarcza gry i technologię ponad 150 loteriom na świecie, z czego praktycznie każdemu operatorowi w Ameryce Północnej. Nie da się zaprzeczyć, że jest to potęga i reklama sama w sobie. Firma generuje ponad 70% globalnej sprzedaży gier instant.

„Cały nasz zespół w Montrealu nie może się doczekać dalszego rozwijania innowacji w loterii, aby cieszyć się graczami z Quebecu dzięki produktom opartym na analizie i spostrzeżeniach, które nie mają sobie równych w branży loterii” – John Schulz, starszy wiceprezes, Instant Products, Scientific Games

Partnerstwo między SG a zakładem loteryjnym trwa od ponad 50 lat, a gry tworzone są z myślą o wspieraniu odpowiedzialnych loterii. Na przestrzeni lat wyprodukowanych zostało ponad 4,5 tys. gier dla Loto-Quebec, a obecnie SG jest dostawcą większości gier specjalistycznych dla operatora.

„Scientific Games wyprodukowało pierwszą błyskawiczną grę Loto-Québec 50 lat temu, a tradycja naszej współpracy będzie kontynuowana poprzez przedłużenie kontraktu” – Marie-Claudel Lalonde, starszy dyrektor ds. Strategii i komunikacji marketingowej, Loto-Québec

Scientific Games popiera inicjatywy związane z podnoszeniem świadomości na temat zagrożeń jakie niosą loterie względem dzieci. Firma dołączyła do kampanii związanej z tym tematem. Akcja ma na celu zniwelowanie nieprzemyślanych działań rodziców względem dzieci jak np. kupowanie losów na loterii. Obejmuje kanadyjskich i amerykańskich operatorów loterii.