Rosyjski rząd opublikował regulację hazardową, która została podpisana 30 grudnia przez prezydenta, Władimira Putina. Oznacza to rozpoczęcie 270 dni odliczania do pojawienia się nowego regulatora hazardu w Rosji. Przejmie on nadzór nad rosyjskim rynkiem hazardowym od 9 października.

Istnienie nowej ustawy oznacza również 1,5% podatku od wszystkich zakładów online, a z zebrane środki zostaną przekazane na fundusze sportowe. Te kwoty będą odliczane przez dwa istniejące centra obsługiwane przez dwie konkurencyjne organizacje bukmacherskie. Władze chcą być pewne, że zakłady online będą przetwarzane w prawidłowy sposób bez obchodzenia prawa.

Rosyjskie zakłady bukmacherskie odczuły konsekwencje szalejącej pandemii koronawirus i zakłady w wielu głównych sportach, z powodu odwołanych wydarzeń nie były możliwe. W przeciwieństwie do innych państw, Rosja nie miała dodatkowych przychodów z kasyna online lub pokera, ponieważ takie działania są tam zakazane.

Wyniki zanotowane w 2020 roku

Dane pokazują, że ruch w serwisach bukmacherskich w 2020 roku spadł o jedną czwartą w porównaniu do roku poprzedniego. Sam lider takich serwisów w Rosji, Fonbet zanotował spadek o 30%. Jedynym serwisem, który poprawił swoje wyniki jest GGbet.ru, który stał się pierwszym dostawcą zakładów eSportowych. Miał przewagę nad innymi dostawcami, bo nadal dawał możliwość obstawiania sportu, który nie został zablokowany przez pandemię. Ruch na stronie w 2020 roku wzrósł o 162% w porównaniu do 2019.