Jak podaje podaje wtorkowa “Gazeta Polska Codziennie” Ministerstwo Finansów chce wprowadzić nowe zasady regulujące rynek hazardu w Polsce w zakresie kasyn. Problem w tym, że projekt rozporządzenia faworyzuje dwóch największych graczy na rynku.

Dziennik zaznacza, że przy zastosowaniu takich regulacji, inne podmioty nie będą miały szans na uzyskanie koncesji: “Nie ma praktycznie możliwości, aby – po wejściu tych regulacji w życie – jakikolwiek inny podmiot otrzymał koncesję na prowadzenie kasyna.” 

Podkreśla, że “takie rozwiązania godzą więc w zasadę równych szans dostępu do rynku”. “Wątpliwości jest jednak więcej. Jeden z beneficjentów rozporządzenia może wkrótce zmienić właściciela (rozmowy w tej sprawie są w toku)” – informuje gazeta.

Niepokojąca jest informacja, którą podaje gazeta na temat domniemanego nabywcy: “Nabywcą może być duży zagraniczny koncern. Tym samym po przejęciu tego przedsiębiorstwa uzyska nie tylko dostęp do polskiego rynku, lecz także gwarancje monopolu, które da mu wprowadzone przez resort rozporządzenie.”

“Centralne Biuro Antykorupcyjne w ramach tarczy antykorupcyjnej powinno sprawdzić, czy nie jest to przypadek” – podkreśla Gazeta Polska Codziennie