Brytyjska komisja hazardowa (UKGC) przesunęła termin zakończenia konsultacji dotyczących gier hazardowych i ich specyfikacji w kraju.

Konsultacje dotyczą zmian w metodach, które są używane do pomiaru osób biorących udział w grach hazardowych oraz rozpowszechniania problematycznego hazardu. Miały się zakończyć 12 lutego, ale komisja rozszerzyła konsultacje i potrwają one do 26 lutego. Takie przesunięcie ma na celu umożliwienie większej liczbie osób wyrażenia swojej opinii w zakresie badań.

Również w tym roku rząd Wielkiej Brytanii przeprowadza przegląd przepisów hazardowych z dokumentu Gambling Act z 2005 roku, a rozpoznanie i ocena komisji ma być istotnym elementem ostatecznie podejmowanych decyzji. Wiarygodne fakty dotyczące statystyk mają pomóc przy analizie obecnych przepisów oraz przy podejmowaniu decyzji o tym, co powinno być zmienione.

Komisja hazardowa prowadzi również konsultacje z zakresu bezpieczeństwa interakcji w grach hazardowych oraz środkach kontroli i opieki dla operatorów w Wielkiej Brytanii.