Według raportu BtoBet do 2024 roku niemiecki rynek gier hazardowych będzie wykładniczo rósł. Przewidywania wskazują, że wartość branży wzrośnie do 18,2 miliarda euro, a szacowany przychód z kasyn online będzie wynosił około 3,3 miliarda.

Raport BtoBet został przygotowany przez Goldmedia, firmę zajmującą się badaniami i doradztwem. W swoim najnowszym raporcie Goldmedia wykazało, że niemiecki rynek gamblingowy czeka gwałtowny wzrost. Do 2024 roku rynek ma zyskać na wartości o około 1,1 miliarda euro w porównaniu z rokiem 2019, kiedy jego wartość wynosiła 2,2 miliarda.

Na ten wzrost największy wpływ ma epidemia COVID-19. Przychody z stacjonarnych gier hazardowych zaczęły spadać, za to te z gier online wzrastać. Oprócz wzrostu wartości rynku do 18,2 miliarda euro, spodziewamy się również według raportu uzupełnienia CAGRu (roczna stopa wzrostu złożonego) o +6,5%.

Zakłady sportowe wciąż się rozwijają

Znaczący wzrost przychodów z gamblingu w Niemczech odnotowano już między 2017 a 2019 rokiem. Gracze pozostawili w kasynach łącznie 9,28 miliardów euro. W porównaniu z rokiem 2014, jest to ponad dwukrotnie wyższa suma.

Jeśli jednak zerkniemy na rok 2020 to zgodnie z założeniami te przychody spadły o 16%. Było to jednak skutkiem wybuchu pandemii koronawirusa. Mimo wszystko, rynek się skutecznie wybronił i odwołanie większości wydarzeń sportowych nie spowodowało mniejszego zaangażowania niemieckich graczy.