Komisja Hazardowa w Wielkiej Brytanii potwierdziła, że czas drugiej fazy krajowego konkursu Narodowej Loterii będzie przedłużony. Co za tym idzie, kontrakt obecnej firmy pełniącej stanowisko spółki operacyjnej – Camelot UK, będzie obowiązywał kolejne 6 miesięcy dłużej. Przetarg odbywa się w tym kraju po raz czwarty.

Początkowo Komisja zapowiadała, że zwycięzca przetargu zostanie ogłoszony w okolicach września/października bieżącego roku. Podęta decyzja o wydłużeniu procesu skutkuje tym, że ostatecznie wybraną firmę poznamy dopiero w lutym 2022r.

Według organu regulacyjnego decyzja wynika z oświadczeń przedstawionych przez firmy oraz doświadczeń z fazy pierwszej przetargu – wtedy czas kolejnego etapu również był zmieniany.

W celu zapewnienia płynnej zmiany, licencja obecnego operatora została przedłużona o 6 miesięcy, a zwycięzca obecnego przetargu rozpocznie działalność od lutego 2024r.

„Wszystkie daty są orientacyjne i mogą ewoluować zgodnie z informacjami zwrotnymi z rynku oraz ciągłym krajowym i międzynarodowym wpływem COVID-19, z których wszystkie stale sprawdzamy” – twierdzi UKGC.

„Naszą pracą jest prowadzenie najlepszego konkursu, jaki tylko możemy – otwartego, uczciwego i przynoszącego najlepsze rezultaty dla graczy i dobre cele. Chcemy wyznaczyć licencjobiorcę, który będzie mógł wykorzystać spuściznę National Lottery i znaleźć nowe możliwości dla zrównoważonej i pomyślnej przyszłości.”

Konkurs przyciągnął dużo firm, które złożyły swoje oferty jako następców Camelot UK. Ostateczny wybór będzie pomiędzy Northern&Shell, Sugal&Damani, Sisal/CVC Capital Partners, Allwyn (Sazka) i obecnie posiadającym licencje Camelot UK.

Camelot UK prowadzi loterię od momentu jej założenia w 1994 roku. Trzecia i obecna dziesięcioletnia licencja grupy rozpoczęła się w 2009 roku, a następnie została przedłużona o cztery lata w marcu 2012 roku.

Obserwując taką sytuację można domyślać się która z firm prawdopodobnie zdobędzie licencję Narodowej Loterii. Co ciekawe, polski bukmacher – Fortuna przyjmuje zakłady dotyczące tego, kto ostatecznie będzie prowadził brytyjską Natonal Lottery. Kursy wskazują na to, że Camelot ma bardzo duże szanse na pełnienie tej funkcji.