The Star proponuje połączenie kasyn z James Packer’s Crown Resorts warte 12 milionów dolarów. Operator kasyn oficjalnie przystąpił do wyścigu o James Packer’s Crown Resorts, proponując fuzję, która stworzyłaby giganta hazardu i hotelarstwa obejmującego siedem nieruchomości w czterech stanach.

Propozycja fuzji, która została upubliczniona w ogłoszeniu ASX 10 maja rano, stawia The Star przeciwko amerykańskiemu gigantowi inwestycyjnemu Blackstone w toczącej się bitwie o grupę kasyn Crown. W lutym organy regulacyjne zawiesiły licencję firmy Crown na nowe kasyno w Sydney, a prowizje królewskie dla firmy rozpoczną się w stanie Victoria w nadchodzącym tygodniu, zaś w Australii Zachodniej rozpoczęły się już 10-go maja.

Blackstone, który w marcu złożył ofertę 8 miliardów dolarów dla Crown, podniósł w zeszłym miesiącu swoją ofertę, zaś trzeci konkurent, amerykański fundusz inwestycyjny Oaktree Capital, zaoferował 3 miliardy dolarów za 37-procentowy udział pana Packera w firmie w kwietniu.

Sam zarząd Crown Resort uważa, że ​​z powodu długiego doświadczenia w prowadzeniu kasyn w Sydney, Brisbane i Gold Coast mogą rozwiązać problemy regulacyjne Crown szybciej niż inni oferenci spółki, która znajduje się pod presją. W lutym Crown został uznany za niezdolnego do prowadzenia swojego nowego kasyna w Barangaroo w Sydney po tym, jak pojawiły się dowody na pranie brudnych pieniędzy w kasynach oraz inne nieścisłości związane z uczciwością firmy.

Inwestorzy obu firm otrzymaliby akcje nowego połączonego podmiotu o wartości około 12 miliardów dolarów, który pozostałby notowany na ASX w ramach umowy.

The Star uważa, że ​​połączenie obu spółek przyniosłoby rocznie od 150 do 200 milionów dolarów oszczędności, co przełożyłoby się na około 2 miliardy dolarów wartości kapitału własnego dla akcjonariuszy. W oparciu o te informacje, transakcja ma zakładaną wartość 14 dolarów za akcję Crown Resort. Akcje Crown 7 maja kosztowały 12,12 dolarów.