Według doniesień, brytyjski rząd ma ogłosić nowe ograniczenia dla sponsorowania hazardu w piłce nożnej. Decyzja ma być wydana przyszłym miesiącu – choć nowe przepisy mogą nie dotyczyć Stoke City.

Bet365 jest sponsorem koszulek The Potters od 2012 roku. Była to umowa warta około 3 milionów funtów w sezonie, kiedy Stoke grał w Premier League.

Jednak zgodnie z planami, które mają zostać ogłoszone w czerwcu, Potters straciłyby dużą część dochodów

Koszulki bez logo bukmacherów

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez The Times, ministrowie rządu ogłoszą ważną decyzję związaną z reklamowaniem firm bukmacherskich. Ich logo ma zostać usunięte z przodu koszulek.

Twierdzą, że ministrowie mają nadzieję osiągnąć porozumienie z klubami Premier League w ciągu najbliższych dwóch tygodni, aby usunąć reklamy hazardu. Raport dodaje również, że jeśli strony nie dotrą do porozumienia, rząd wprowadzi zakaz dla firm hazardowych będących głównym sponsorem koszulek. Kluby mistrzowskie, takie jak Stoke, byłyby jednak zwolnione z zakazu.

Bet365 zwiększyło sponsorowanie Potterów, kiedy zostali sponsorami stadionów w 2016 roku. Klub zgromadził 7,985 mln funtów ze sponsoringu w 2020 roku, według kont klubowych, w porównaniu z 5,133 mln funtów w 2019 roku. Było to istotne źródło dochodu, szczególnie w czasach pandemii.