Bicie rekordów Guinnessa to popularny cel w wielu dziedzinach sportu i nie tylko. Tym razem, wygląda na to, że Zach Gensler pobił światowy rekord Guinnessa Phila Laaka za rozgrywanie najdłuższej sesji pokerowej w historii.

@TimeTraveler524 : “Dotrwałem do 124 godziny!!! @PokerRoomRWLV jest moim ulubionym miejscem na ziemi!!!” – komentuje Gensler aka @TimeTraveler524 na twitterze. 

Poprzednim rekordzistą w tej kategorii był Phil Laak, który w 2010 grał 10-20$ (40-80 zł) no-limit hold’em w Bellagio przez 115 godzin. Gensler pobił ten wynik z całkiem dużą przewagą początku tego miesiąca. Mężczyzna rozegrał 124-godzinną sesję w Resorts World, grając 1–3$ (4-12 zł) no-limit hold’em.

Gensler rozpoczął grę 27 października o godzinie 15:00, a zakończył 1 listopada o 19:000.

Mężczyzna zapytany przez Card Player, dlaczego zależało mu na pobiciu poprzedniego rekordu powiedział: „Chciałem być częścią historii pokera”.

Oczekiwanie na oficjalne przyznanie rekordu

Pomimo tego, że Guinness nie przyznał jeszcze oficjalnie rekordu Genslerowi, może być spokojny, że nastąpi to w niedługim czasie. Personel Resorts World Poker Room pomógł udokumentować sesję i wierzy, że wkrótce zostanie ona zweryfikowana przez firmę.

„Nieoficjalne, ale powiedziano nam, że gracz może mieć 5 minut przerwy za każdą rozegraną godzinę” — napisał na Twitterze Resorts World Poker Room ze swojego oficjalnego konta na Twitterze 3 listopada.

Obsługa Resorts World zebrała świadków i krupierów, przy których grał Gensler, co może być „dowodem” na pobicie rekordu.

@TimeTraveler524: “Adam, jeden z najlepszych krupierów @PokerRoomRWLV”

Gensler przyznał się, że kilka razy w trakcie sesji przymknął oczy, tak jak zrobił to Laak 11 lat temu. Powiedział, że spał przez dwie godziny i 15 minut po swojej 40 godzinie gry, a następnie ucinał sobie kolejną drzemkę przez dwie godziny i 30 minut po tym, jak ustanowił rekord w godzinie 115.

Przegrał mniej niż wpisowe, kiedy zremisował z wyczynem Laaka, ale po zakończeniu 124 godzin stracił 1200$ (niespełna 5 tys. zł). Laak również był na minusie pod koniec sesji, ale pod koniec 115 godziny wygrał 6766$ (prawie 28 tys. zł). Połowę tej kwoty przekazał na rzecz organizacji, która pomaga dzieciom z chorobami zagrażającymi życiu i ich rodzinom w różnych stadiach choroby dziecka.

Gensler W kwietniu 2019 roku zrobił sesję „rozgrzewkową” w kasynie Aria, gdzie grał przez 80 godzin bez przerwy.

@Criminal_Bizzy: “@TimeTraveler524 absolutnie to zmiażdżył! To nagranie, po zakończonej grze. Dobra rozgrywka bracie!”