Hazard to temat stale goszczący na ustach rządzących w Wielkiej Brytanii, a w świetle przeprowadzanego przeglądu Gambling Act podjęto decyzję w sprawie granicy wieku uczestnictwa w National Lottery.

W ubiegłym roku rząd przeprowadził ogólną ocenę minimalnego wieku, uprawniającego do udziału w państwowej loterii. Według opinii, limit powinien zostać podniesiony i być taki sam jak w przypadku wieku uprawniającego do innych form hazardu, czyli 18 lat.

Dane pokazują, że ponad 200 tys. nastolatków w Wielkiej Brytanii uczestniczy w grach loteryjnych oraz kupuje zdrapki. Wprowadzenie ograniczenia wiekowego w przypadku takiej rozrywki ma na celu ograniczenie problematycznego hazardu, głównie u młodzieży i młodych dorosłych.

“Od 25 lat granica wieku wynosiła 16 lat, więc jest to prawdopodobnie dobry czas, aby się temu przyjrzeć.” – Nigel Railton, Camelot

Dynamiczny rozwój branży hazardowej na całym świecie jak i w Wielkiej Brytanii może wiązać się z różnego rodzaju zagrożeniami. Prowadzony w kraju przegląd ma pomóc przy zabezpieczaniu tego typu rozrywki oraz podniesieniu poziomu świadomej gry wśród graczy.

Nowe ograniczenia wiekowe dla loterii ma wejść w życie 22 kwietnia i dotyczyć sprzedaży detalicznej oraz loterii online. Ponadto, nowe konta użytkowników mają być sprawdzane za pośrednictwem firmy Experian.

“Zachęcanie do zdrowej gry jest podstawą wszystkiego, co robimy.” – rzecznik National Lottery