W marcu tego roku nowy niemiecki traktat stanowy o grach hazardowych (GlüNeuRStv) został zatwierdzony przez prawodawcę. Od tego czasu nowe rozporządzenie uzyskało aprobatę wszystkich krajów związkowych w Niemczech. Nowy traktat stanowy o hazardzie, który ma wejść w życie 1 lipca, zalegalizowałby gry w kasynie online, ale nie wszyscy są tym podekscytowani.
Niemiecki parlament zatwierdza 5,3% podatku od automatów online i pokera

Chociaż legalizacja jest długo oczekiwana, nowy traktat zawiera również ograniczenia. Na mocy traktatu w automatach online wprowadzono limit stawki 1,19 USD (1 EUR) na obrót. Ponadto na początku tego tygodnia Bundestag głosował za wprowadzeniem podatku od udziałów, który już okazał się kontrowersyjny. Podatek od stawek, zwany również podatkiem obrotowym, wprowadza 5,3% podatku na wszystkie stawki w pokerze online i automatach. Ponadto plany podatkowe wpłyną zarówno na licencjonowane gry hazardowe, jak i na operatorów nielicencjonowanych.

Podczas głosowania kontrowersyjnego podatku ustawodawcy z Die Linke wstrzymali się od głosowania. Z drugiej strony przedstawiciele Wolnej Partii Demokratycznej (FDP) i Alternatywy dla Niemiec (AfD) głosowali przeciwko podatkowi od udziałów. Ostatecznie podatek uzyskał aprobatę Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU), Partii Socjaldemokratycznej (SPD), Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) i Partii Zielonych. W rezultacie zatwierdzono kontrowersyjny podatek.

Nie wszyscy zgadzają się z nowo zatwierdzonym podatkiem

Chociaż nowy podatek obrotowy uzyskał aprobatę niemieckiego parlamentu, niedawna ankieta internetowa wykazała, że ​​proponowany poziom podatku od stawek może zepchnąć wielu graczy do operatorów offshore. W badaniu przeprowadzonym przez Goldmedia na zlecenie Entain, Flutter Entertainment i Greentube w kwietniu przeprowadzono wywiady z 619 graczami na automatach online. Z tej sumy 49% przyznało, że wybrałoby alternatywną opcję za pośrednictwem nieuregulowanej strony internetowej. Ponadto 54% graczy, którzy wzięli udział w ankiecie, odpowiedziało, że procent wypłat jest najważniejszym czynnikiem przy wyborze witryny hazardowej.

Oprócz niepokojących wyników ankiety Europejskie Stowarzyszenie Gier i Zakładów (EGBA) również zauważyło problem z podatkiem. EGBA złożyło skargę do UE w maju, twierdząc, że podatek obrotowy jest nielegalny. Ponadto Stowarzyszenie zasugerowało, że kontrowersyjny podatek może faworyzować kasyna tradycyjne w stosunku do hazardu online.