• Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali w Łomży kolejny nielegalny salon z automatami do gier hazardowych.
  • W ręce mundurowych wpadło 5 maszyn, na których możliwe było urządzanie tego typu gier wbrew przepisom.
  • Organizatorom procederu grożą surowe kary.

Funkcjonariusze łomżyńskiej KAS skontrolowali lokal przy jednej z głównych ulic w Łomży. Lokal był zabezpieczony monitoringiem, a jego drzwi i okna zaklejone były białą folią.

Po wejściu do pomieszczeń mundurowi ujawnili 5 automatów do gier hazardowych. Przeprowadzone na miejscu eksperymenty kontrolne potwierdziły nielegalny charakter urządzeń. Przebywająca w lokalu 22-letnia kobieta została przesłuchana.

Automaty zostały zajęte do wszczętego przez funkcjonariuszy postępowania. W trakcie przeszukania lokalu mundurowi znaleźli również notatki z rozliczeniami za gry oraz ponad 2 tys. zł przeznaczone na ewentualne wypłaty wygranych.

Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie. Dodatkowo urządzającym tego typu gry grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł za każdy nielegalny automat.

Od początku roku funkcjonariusze podlaskiej KAS zabezpieczyli 34 nielegalne automaty do gier hazardowych.