• Kolejny nielegalny punkt hazardowy zamknięty przez KAS.
  • Zabezpieczyliśmy komputery wykorzystywane do gier oraz gotówkę.

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy. Lokal ulokowany był w centrum Szczecina. Podejrzenia funkcjonariuszy celno-skarbowych, że w kantorze prowadzona jest inna działalność niż profesjonalna wymiana walut okazały się uzasadnione.

W kontrolowanym lokalu zabezpieczono dziewięć komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe. Dla celów dowodowych zatrzymano również dodatkowy monitor i modem. W lokalu znaleziono również gotówkę w kwocie  1.261 zł, która została zabezpieczona na poczet należnych kar.

W czynnościach uczestniczyło ośmiu funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, których wspierał funkcjonariusz szczecińskiej Policji.

KAS przypomina, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe – od 72.237,60 zł do 28.890.040 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.