Wspólne działania chojnowskich policjantów oraz funkcjonariuszy VI Referatu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Zgorzelcu doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Okmian nielegalnych automatów do gier hazardowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Policjanci Komisariatu Policji w Chojnowie wraz z funkcjonariuszami VI Referatu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Zgorzelcu skontrolowali jeden z lokali na terenie Okmian, gdzie ujawnili trzy nielegalne automaty do gier hazardowych. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

Przeprowadzone przez policjantów i celników na miejscu eksperymenty procesowe potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Zarekwirowane urządzenia trafiły do depozytu funkcjonariuszy służby celno-skarbowej w Zgorzelcu, którzy będą teraz prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.
Właścicielowi nielegalnego procederu, jak również właścicielowi, który wynajął lokal, grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Pomimo surowych konsekwencji w dalszym ciągu znajdują się osoby, które trudnią się tego typu procederem i wynajmują do tego swój lokal. Policjanci i celnicy w dalszym ciągu będą bezwzględni w ujawnianiu i zwalczaniu tego rodzaju nielegalnego procederu.