Policjanci, działając wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalnie działający punkt z grami hazardowymi na terenie Szczebrzeszyna. Znajdujące się tam dwa automaty do gier trafiły do depozytu. Za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom prawa grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z zamojskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z mundurowymi ze Szczebrzeszyna oraz funkcjonariuszami IV Referatu Realizacji w Zamościu Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli do lokalu w Szczebrzeszynie, w którym dochodziło do organizowania gier hazardowych. Funkcjonariusze przeszukali pomieszczania lokalu. Zabezpieczyli tam 2 automaty do gier, które działały wbrew obowiązującym przepisom. Obecny był również 51-letni mężczyzna obsługujący nielegalne urządzenia.

Mężczyzna został przesłuchany, a automaty trafiły do depozytu. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze służby celno – skarbowej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Karę taką może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal, w którym znajdują się nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.