Wall Street Journal poinformował o potencjalnej transakcji wykupu między Entain i MGM Resorts.

Pojawiły się pogłoski o złożeniu oferty zawierającej znaczną część akcji dla firmy Entain przez MGM Resort. Według Wall Street Journal firma odrzuciła wcześniej ofertę za 10 mld dolarów w gotówce.

Entain niedawno zmieniła nazwę na GVC Holdings i zaczęła aktywne wyznaczanie wizji swojej przyszłości w branży gier i zakładów bukmacherskich. Rebranding miał być symbolem przejścia w bezpieczniejszą sferę dla konsumenta.

Entain skomentował całą sprawę dotyczącą propozycji wykupu przez MGM Resorts International, potwierdzając, że otrzymali dwie propozycje. MGMRI zaoferowało 0,6 swoich akcji dla każdej akcji własnej Entain i premię w wysokości 22% w stosunku do ceny akcji spółki. Na podstawie ceny giełdowej z 31 grudnia 2020r, propozycja wynosi 1,383 pensów za akcje Entain. Na podstawie takiej propozycji, akcjonariusze Entain staną się właścicielami około 41,5% wszystkich akcji, a MGM jest skłonne uzupełnić dodatkową płatność gotówką. Według doniesień oferta pochodzi od InterActiveCorp IAC, czyli największego udziałowca MGM.

Entain prosił akcjonariuszy, aby nie podejmowali żadnych działań dopóki sprawa się nie wyjaśni. Właściciele firmy podkreślają, że nie ma pewności, że oficjalna oferta zostanie złożona dla spółki. Entain uważa, że obecna propozycja jest za niska i nie odzwierciedla prosperowania spółki i jej perspektyw na przyszłość. Aktualnie Entain jest wyceniany na około 8,1 mld funtów, ale zarząd chce więcej informacji od MGM i uzasadnienia takiej wyceny.

Entain jest szczególnie zaangażowany na rzecz konsumentów a ich bezpieczeństwo jest dla nich priorytetem. Nie da się zaprzeczyć, że ciężko pracowali na swoje imię i reputacje. Firma powstała w 2004 roku i aktualnie notowana jest na giełdzie w Londynie jako ENT.