Plany stworzenia kasyna w Atenach legły w gruzach po tym, jak MGE wycofało się z pierwotnego pomysłu.

Mohegan Gaming & Entertainment (MGE) ogłosiło w piątek, że wycofało się z planów stworzenia kasyna w Grecji. Teren byłego lotniska Hellinikon w południowych Atenach był celem nowego Inspire Athens, a MGE zostało wybrane do prowadzenia kasyna po gorącym konkursie z Hard Rock International.

Firma wyjaśniła, że po przeprowadzeniu przeglądu swojej działalności oraz zobowiązań związanych w pandemią COVID-19, doszła do wniosku, że nie będzie dalej zabiegać o prawa koncesyjne dla projektu w Atenach.

MGE była wybrana przez Hellenic Gaming Commission wraz z partnerem budowlanym GEK Terna Holding Real Estate Construction do budowy ośrodka w południowych Atenach. Teraz jednak wiadomo, że plan nie dojdzie do skutku.

„Koncentrujemy się również na dużym przedsięwzięciu w Inspire Korea, które pochłonie kilka najbliższych lat. Chociaż wiemy, że dla wielu jest to rozczarowaniem, jest to właściwa decyzja dla naszej firmy i jej interesariuszy” – komentuje Mohegan Gaming & Entertainment (MGE)

Hallinikon Casino Resort mimo wszystko powstanie i będzie kosztować fortunę

MGE będzie nadal działać jako konsultant Inspire Athens i oferować swoją wiedzę fachową zgodnie ze swoimi zobowiązaniami umownymi. GEK Terna to grecki konglomerat, który podobno prowadzi rozmowy z Hard Rock w celu utworzenia konsorcjum dla projektu. Oznaczałoby to, że projekt powstanie przy pomocy wspomnianej firmy.

Szacuje się, że po ukończeniu nowa nieruchomość będzie kosztować kilkaset milionów dolarów.

Koncesja jest wdrożona, a teraz trzeba zapłacić 174,8 miliona dolarów (696 mln zł) za uruchomienie projektu Hellinikon. Inwestycja ma stworzyć ponad 7000 miejsc pracy i zapewnić znaczący impuls greckiej gospodarce.

Po ukończeniu w kompleksie znajdzie się duży hotel, ogromne centrum konferencyjne, wiele barów, restauracji oraz obiekt sportowo-kulturalny.