• Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej KAS zajęli 9 automatów i 4 komputery do gier.
  • Kontrole przeprowadzili w punktach w Działdowie, Iławie i Nowym Mieście Lubawskim.

Dziewięć zajętych automatów i cztery komputery do gier, to efekt trzech kontroli przeprowadzonych przez funkcjonariuszy KAS z Elbląga.

14 października weszli do punktu gier w Działdowie gdzie zastali cztery stanowiska komputerowe do prowadzenia gier hazardowych. W nocy z 14 na 15 października br., poinformowani przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Iławie, udali się do lokalu w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie zabezpieczyli pięć czynnych automatów. Kilka dni później, podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami KPP w Iławie ujawnili cztery nielegalne urządzenia w jednym z iławskich lokali. Ponadto w trakcie przeszukania pomieszczeń pies policyjny wykrył narkotyki.

We wszystkich przypadkach automaty oraz komputery zostały zabezpieczone. W toku kontroli funkcjonariusze KAS przeprowadzili eksperymenty procesowe, potwierdzające komercyjny charakter urządzeń. Sporządzono również dokumentację, która trafi do Referatu Dochodzeniowo-Śledczego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.