W 2010 roku stan Kentucky pozwał platformę PokerStars, zarzucając nielegalne działania na jego terenie. Sąd Najwyższy Kentucky zakończył dziesięcioletnią walkę prawną pomiędzy stanem a portalem pokerowym online PokerStars, utrzymując w mocy orzeczenie sądu z 2015 roku nakazujące wypłatę odszkodowania dla Kentucky w wysokości prawie 1,3 mld dolarów.

Stan wygrał pierwotny proces, w którym żądał od PokerStars 300 mln dolarów co miało być równowartością zarobku portalu na nielegalnym hazardzie w latach 2007-2011. Później ta decyzja zmieniła się i sprawa została oddalona, tym samym stwierdzając, że stan nie ma legitymacji do wniesienia pozwu i nie można przedstawić żadnej osoby, która straciła tam pieniądze.

Obecnie decyzją 4-3 Sąd Kentucky przywrócił wyrok a kwota należnego odszkodowania wzrosła do zatrważającej kwoty 1,3 mld dolarów. Sędzia Samuel T. Wright III w swojej opinii stwierdził, że stan ma status prawny i jest uprawnione do odzyskania pewnej części nierozliczonych dolarów.

“Wspólnota stanu Kentucky zmagała się ze stratami pieniężnymi ze szkodą dla mieszkańców. Ośrodki leczenia psychicznego i fizycznego, które dbają o obywateli ciepiących przez nielegalny hazard są wspomagane przez stan. Pieniądze przesłane na zagraniczne konta hazardowe są stracone, a państwo powinno było otrzymać od nich podatek. Koszty ścigania i osadzanie osób za przestępstwa w celach hazardowych stanowią ogromny koszt w napiętym systemie karnym Kentucky” – twierdzi Wright

Gubernator Andy Beshear skomentował, że jest to “dobry dzień dla Kentucky”, choć uważa, że kwota 1,3 mld dolarów, którą będzie musiał zapłacić PokerStars nie jest wystarczająca aby rekompensować spowodowane szkody.
“To sprawi, że będzie nam łatwiej wyjść z tej bolesnej pandemii i pozwoli pomóc mieszkańcom, firmom, zapewnić lepszą opiekę medyczną, wzmocnić szkoły i dotrzymać słowa nauczycielom i pracownikom publicznym – Ci ostatni byloi na pierwszej linii rontu walcząc z konsekwencjami chciwości”.

Flutter, spółka macierzysta PokerStars oświadczyła, że “posiada szereg dostępnych procedur prawnych”. Firma jest zaskoczona wyrokiem i orzeczeniem i kwestionuje jego podstawę.
Proces prawny nie jest jeszcze zakończony, ale Kentucky upiera się, że będzie agresywnie walczyć o odszkodowanie od platformy pokerowej.