Litewski bukmacher Baltic Bet otrzymał karę w wysokości 12 450 euro (ok 57 tys. zł) za naruszenie przepisów z zakresu gier hazardowych w tym kraju.

Litewska Służba Nadzoru nad Hazardem nałożyła grzywnę na operatora po tym jak stwierdzono, że Baltic Bet „organizuje hazard poza przepisami dotyczącymi hazardu”.

Baltic Bet został ostrzeżony przez Urząd Nadzoru ds. Hazardu o możliwym naruszeniu warunków licencji. Według regulatora, bukmacher oferował kursy, które wydawały się być błędem systemu, nie anulował zakładów, które powinny zostać anulowane zgodnie z przepisami i nie ograniczył wystarczająco zakładów graczy. Nie omówiono jednak dokładnie tych zakładów ani tego, czy były one związane z wyświetlanymi nieprawidłowymi kursami.

 „Firma jest ostrzegana o możliwym naruszeniu licencji na organizowanie zakładów i jest zobowiązana do usunięcia naruszenia w wyznaczonym terminie.

„Decyzje wydane przez organ nadzoru nad hazardem nie są ostateczne i można się od nich odwołać zgodnie z procedurą ustanowioną w ustawie o postępowaniu administracyjnym Republiki Litewskiej” – poinformował Urząd Nadzoru ds. Hazardu

Władze na Litwie trzymają rękę na pulsie, a w poprzednim miesiącu podobną karę otrzymał operator Unigames.