Jeden z czołowych operatorów hazardowych gier online w Stanach Zjednoczonych, Accel Entertainment zmierzy się z karą 5 mln dolarów na rzecz Illinois Gaming Board za naruszenie prawa dotyczących zachęcania klientów.

Przedstawiona skarga zawiera zarzut, że Accel zawarł umowę z DraftKings, operatorem zakładów sportowych, w celu wykorzystywania prowizji za wybranie Accel, a nie ich konkurentów jako dostawcę gier na maszyny.

DraftKings ma płacić operatorowi gier 100 dolarów za każdego skierowanego do nich klienta, który spełnia określone warunki. Według skargi, Accel miałby dzielić się prowizją z lokalami, w których znajdują się ich maszyny.

Firma bukmacherska po zdobyciu dostępu do rynku zakładów sportowych Illinois i zawarciu umowy z Casino Queen uzyska powierzchnię reklamową na ekranach gier Accel w 2300 lokalizacjach w stanie.

Niesłuszne zarzuty

IGB twierdzi, że wypłacone prowizje w kwocie 21 000 tys dolarów naruszają ustawę Illinois Gambling Act, ponieważ takie działania w celu przewagi konkurencyjnej są surowo zabronione.

Według IGB, układ umowy dał Accel pełną kontrolę nad płatnościami i skutecznym zwabieniem potencjalnych klientów, operator nie zgadza się z tymi zarzutami i ma zamiar się bronić. Dyrektor generalny Accel, Andrew Rubenstein powiedział, że jego firma będzie walczyć z karą, mówiąc że jego firma i DraftKings to dwie spółki publiczne, które wiedziały co robią i przestrzegają prawa”.

“Accel jest zobowiązany działać zgodnie z obowiązującymi przepisami i regulacjami dotyczącymi gier”. – Donna More, prawnik, Accel Entertainment

Faktem jest, że działania regulacyjne przeciwko operatorom gier naruszających prawo są niezwykle trudne. Bardzo często takie dochodzenia toczą się latami i są ciężkie do osądzenia.

Accel po raz kolejny mierzy się z organami, w marcu pojawiło się zgłoszenie, że operator gier wykorzystuje połączenia w IGB, w celu uzyskania od zarządu dokumentów o swoich konkurentach. Decyzje zarządu miały być korzystne dla Accel, jednocześnie utrudnić jego oponentom ugruntowanie się na rynku. W tym czasie rozpoczęło się dochodzenie w tej sprawie, ale nie zostały udostępnione dalsze informacje.