Holenderski regulator – Kansspelautoriteit weźmie pod lupę weryfikację czy strony internetowe, które zostały ostrzeżone o zawieszeniu swojej oferty dla holenderskich klientów w tym kraju, wywiązały się z ustaleń.

Od października tego roku w Holandii obowiązuje nowa ustawa o hazardzie online, a Holenderski rząd nadal walczy z nielicencjonowanymi operatorami, którzy przyjmują środki pieniężne od mieszkańców Holandii.

Po wcześniejszych ostrzeżeniach, regulator spróbuje uzyskać dostęp do każdej z 25 ostrzeganych wcześniej witryn z Holandii. Jeśli się powiedzie, nielegalni operatorzy mogą spodziewać się nałożenia na nich sankcji. KSA przez lata nie wahała się nakładać grzywien i innych kar na wiele znanych firm hazardowych, nawet gdy branża tego kraju wciąż kiełkowała, nękana przez zmieniające się projekty legislacyjne.

KSA ostrzegła, że ​​jeśli rozważy sankcje, może zastosować je nie tylko do stron internetowych, ale także do dostawców usług płatniczych i innych stron trzecich, które kierują lub ułatwiają klientom z Holandii, którzy wyraźnie nie powinni mieć dostępu do tych ofert.

Koniec nielegalnego rynku

KSA jest jednym z tych organów regulacyjnych, które zwykle dotrzymują swoich obietnic i na przestrzeni lat doprowadziło to nawet do prawnych batalii z licznymi firmami hazardowymi. Ostatnio  z bezwzględnością władz zetknęła się firma Tipico, która zaprzeczyła wykroczeniu. Skłoniło to niektórych przedstawicieli branży do szybkiego spakowania się i odejścia, po legalizacji 1 października, z powodu brakujących licencji.

KSA wyjaśnia, że ​​zmieniający się charakter branży hazardowej w kraju, a w szczególności hazard online, wymaga teraz poważniejszych środków.

Obecnie Holandia zezwala tylko dziesięciu firmom na oferowanie gier hazardowych online w tym kraju. Jednak coraz więcej jest w przygotowaniu, ponieważ regulator chce wprowadzić do 40 operatorów gier hazardowych w kraju, aby zaspokoić popyt i wyeliminować potrzebę hazardu w szarej strefie.