Holenderski regulator hazardu, De Kansspelautoriteit, rozpoczął proces przyjmowania wniosków o wydanie licencji na jedyne legalne zakłady na wyścigi konne w kraju.

Aktualnie w Holandii monopol i jedyną licencję na wyścigi konne nieprzerwanie od 1998 roku posiada ZEbetting & Gaming Nederland BV. W związku ze zbliżającym się terminem wygaśnięcia dokumentu, regulator zacznie przyjmować wnioski o wydanie nowej licencji.

Organ będzie przyjmował wnioski do 30 listopada bieżącego roku, a wszyscy kandydaci będą zweryfikowani przez De Kansspelautoriteit. Wnioski będą rozpatrywane pod względem takich czynników jak lokalizacja, procesy nadzoru w firmie, niezawodność, doświadczenie oraz polityka integralności.

Licencja zostanie wydana jednemu podmiotowi będzie obowiązywać aż przez pięć lat – od 1 lipca 2022 r. do 30 czerwca 2027r.

Odpowiedni operatorzy przejdą do drugiego etapu, który obejmuje losowanie w celu wyłonienia zwycięzcy. Wszystkie wnioski podlegają opłacie za zgłoszenie w wysokości 32 000 EUR (147 tys. zł) bez zwrotu kosztów dla kandydatów, którzy nie zostali przyjęci.