Podczas gdy rozmowy dotyczące przejęcia Playtech nadal trwają, Gopher Investments ogłosił, że jednak nie zamierza składać oferty firmie, zajmującej się technologią hazardową.

Firma Gopher Investments, udziałowiec Playtech, wykonała ruch w związku z potencjalną kontrofertą, po przedstawieniu oferty na 2,7 ​​miliarda funtów od notowanego na australijskiej giełdzie producenta gier Aristocrat Leisure.

„Dzisiejsze ogłoszenie nie ma wpływu na zgodę Gopher na przejęcie działu finansowego Playtech, Finalto. Gopher pozostaje w pełni zaangażowany w przejęcie” – głosiły oświadczenia medialne. „Proces jest w toku i oczekuje się, że zakończy się w pierwszej połowie 2022 r.”

Dzieje się tak po tym, jak Playtech otrzymał wstępną propozycję od trzeciego konkurenta, który chce przejąć firmę zajmującą się technologią hazardową. JKO Play, firma kierowana przez byłego właściciela zespołu Formuły 1, Eddiego Jordana i Keitha O’Loughlina, byłego dyrektora w Science Games przedstawiła swoje zamiary wobec przejęcia Playtech. 

Konsorcjum współpracuje z amerykańską prywatną firmą inwestycyjną Centerbridge Partners w zakresie zapewniania zadłużenia instytucjonalnego i finansowania kapitału strukturalnego, a doniesienia medialne sugerują, że może pojawić się alternatywna oferta w wysokości 3 miliardów funtów. 

Mówi się, że firma „poszukuje dostępu do pewnych informacji due diligence w celu zbadania warunków, na jakich mogłaby zostać złożona oferta dla Playtech przez JKO”.

Playtech zauważył, że „dyskusje z JKO są na wczesnym etapie i nie ma pewności, że podejście JKO zaowocuje jednoznaczną ofertą dla Playtech, ani co do warunków, na jakich może zostać złożona jakakolwiek stała oferta”.