Gigant technologii geolokalizacji, GeoComply zdecydował się na przekazanie 200 tys. dolarów organizacji Conscious Gaming.

Conscious Gaming to organizacja non-profit założona przez GeoComply, która zajmuje się dostosowaniem potrzeb wszystkich interesariuszy w zakresie gier, tworząc ustandaryzowaną podstawę udostępnianą w całym kraju. GeoComply przekazał darowiznę w wysokości 200 tys. dolarów na rzecz organizacji. Pieniądze mają pobudzić rozwój narzędzia do samowykluczenia PlayPause, które tworzy Conscious Gaming. Wpłynie to też z pewnością na wyzwania związane z odpowiedzialnymi grami, które mogę pojawić się na amerykańskim rynku.

Darczyńca poinformował o przekazaniu środków na swoim koncie na twitterze: “Jesteśmy podekscytowani, aby poinformować o przekazaniu 200 tys. dolarów na rzecz ConsciousGaming, organizacji non-profit, która mierzy się z odpowiedzialną grą poprzez tworzenie innowacyjnego narzędzia samowykluczenia, PlayPause”.

Zainteresowanie narzędziem samowykluczenia jest bardzo duże zarówno ze strony regulatorów jak i operatorów. Seth Palansky, wiceprezes ds. społecznej odpowiedzialności biznesu i komunikacji Conscious Gaming, uważa, że darowizna pomoże w rozwoju organizacji i pomoże w przyjęciu PlayPause w całej amerykańskiej branży iGaming w 2021r.

„Zainteresowanie PlayPause i jego rozmach ze strony operatorów i organów regulacyjnych od czasu jego uruchomienia były ogromne.” – Seth Palansky, wiceprezes ds. Społecznej odpowiedzialności biznesu i komunikacji w Conscious Gaming

Prezes i założyciel GeoComply, Anna Sainsbury, przyznała że firma ma wielkie szczęście, że zajmuje wysokie miejsce w rozwoju branży iGaming w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich 10 lat. Dodatkowo dodała, że firma jest dumna, że może przeznaczyć środki dla Conscious Gaming i że mogą przyczynić się do poprawy odpowiedzialnego grania.

„W GeoComply mieliśmy wielkie szczęście, że w ciągu ostatniej dekady mieliśmy pierwszeństwo w rozwoju branży iGaming w Stanach Zjednoczonych. ” – Anna Sainsbury, prezes i współzałożyciel GeoComply

Innowacyjne narzędzie samowykluczenia zapewnia ochronę graczy wykluczonych, nawet jeśli przeniosą się do innego stanu. To rozwiązanie uniemożliwi przenoszenie się do sąsiedniego stanu w celu uprawiania hazardu, tak jak zdarzało się to do tej pory.