Kłodzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego w Kłodzku wczoraj na terenie Kłodzka zarekwirowali 3 nielegalne automaty do gier hazardowych. Zarówno urządzającemu nielegalny proceder, jak również posiadaczowi lokalu, w którym prowadzony jest hazard, grozi grzywna w kwocie 100 tys. zł. od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

– Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kłodzkiej komendy realizując czynności wymierzone w walkę z nielegalnym hazardem wspólnie z funkcjonariuszami z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kłodzku wczoraj na terenie Kłodzka zarekwirowali 3 nielegalne automaty do gier hazardowych. Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja. Nielegalne automaty zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez funkcjonariuszy służby celnej.

Przypomnijmy, że za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych maszyn, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.