Jeśli mówimy o hazardzie, pierwsze co większości przychodzi na myśl to prawdopodobnie kasyna i zakłady bukmacherskie, które w ciągu ostatnich kilku lat zyskały ogromną popularność. Teraz możemy obserwować stały rozwój i nowe trendy w tej branży.

To głównie dzięki postępowi technologicznemu ta forma rozrywki zyskała wielu fanów na całym świecie. Łatwość obstawiania zakładów w formie online może oznaczać, że użytkowników tych aplikacji będzie coraz więcej. W samym 2019 roku branża zarobiła ponad 85 miliardów dolarów na całym świecie.

Obserwując ten sektor w ciągu ostatnich kilku lat, można było zauważyć zmieniające się trendy i wprowadzane innowacje. Poniżej przedstawiamy kilka nurtów, które mogą stać się bardzo popularne w najbliższej przyszłości.

E-sport

Można powiedzieć, że e-sport dopiero raczkuje w branży bukmacherskiej, ale z pewnością ma potencjał do zawładnięcia rynkiem. Sama dyscyplina sportów elektronicznych – rozgrywanie gier wideo przez profesjonalnych graczy i drużyny powstała na naszych oczach, a obstawianie tych meczy to kolejna droga rozwoju dla bukmacherów.

spodekkatowice.pl

E-sport pomimo krótkiego stażu w branży sportowej ma już ogromną rzeszę fanów i działa na nieprawdopodobną skalę. Rozgłos zawdzięcza głównie platformom takim jak YouTube i Twitch, które transmitują rozgrywki na żywo. Bukmacherzy szybko zareagowali na działania branży i stworzyli opcje obstawiania rozgrywek e-sportowych w różnych konfiguracjach. Możliwe, że wraz z dalszym rozwojem ten dział zakładów będzie ciągle zyskiwał na popularności.

Celebryckie federacje bokserskie i MMA

Popularne rozgrywki gwiazd internetu to kolejna droga bukmacherów do zwiększenia zainteresowania graczy. W ostatnim czasie w Polsce powstało kilka organizacji zajmujących się walkami bokserskimi i MMA celebrytów, które szybko stały się bardzo popularne. Dwie najbardziej rozpoznawalne i działające na największą skalę w tym momencie to Fame MMA, kojarzone głównie z Boxdelem i Wojtkiem Golą oraz Hype MMA, stworzone przez Malika Montanę.

Jednak co ciekawe, wspomniane federacje przyjęły model biznesowy, który zakłada możliwość obstawiania walk tylko u jednego bukmachera, który ich sponsoruje. Dla obydwu obecnie jest to Betclic, a federacja Fame MMA współpracowała wcześniej na przykład z LVBet.

Przy ogromnej skali popularności wydarzeń można tylko wyobrazić sobie jak duże jest zainteresowanie typowania walk influencerów, gwiazd internetu i muzyków. Jest to świetna droga rozwoju dla bukmacherów, tym bardziej jeśli oznacza to uzyskanie wyłączności na zakłady danego wydarzenia.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wzrost popularności obstawiania zakładów w ciągu ostatniego roku oraz możliwość typowania rozgrywek tylko u jednego operatora, jest to idealny przepis na szturmowanie rynku. Można więc uznać, że Betclic jest wygranym wśród bukmacherów decydując się na współpracę z popularnymi federacjami.

Kryptowaluty

Kolejnym trendem, który można zauważyć w branży bukmacherskiej to kryptowaluty, dzięki którym płatności są nie tylko łatwiejsze i szybsze, ale również bezpieczniejsze i bardziej prywatne niż inne formy.

Korzystanie z kryptowalut do płatności u bukmachera może być kluczowe przez brak opłat transakcyjnych. Takie trendy można zaobserwować na razie głównie za granicą, ale niewątpliwie jest to jeden z większych postępów we współczesnym hazardzie. Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości taka forma płatności u operatorów online będzie standardem.

Zakłady na żywo

Obstawianie rozgrywek, w trakcie ich trwania to kolejny gorący trend, który od jakiegoś czasu oferują bukmacherzy. Obok popularnych zakładów tradycyjnych, które można zrealizować na długo przez meczem lub wydarzeniem staje opcja zakładów na żywo – coś co zapewni Ci emocje minuta po minucie. Niektórzy bukmacherzy (np. STS) oferują nawet opcję oglądania meczu na żywo bezpośrednio w aplikacji, co również może przyciągać wielu fanów gry w realnym czasie.

Niektórzy gracze wybierają opcję obstawienia meczu przed jego rozpoczęciem, aby później móc wygodnie usiąść na kanapie i czekać na wynik. Są jednak również tacy, którzy lubią czuć adrenalinę i być na krawędzi siedzenia przez cały czas – właśnie wtedy zakłady na żywo będą idealną opcją.

Takie rozwiązanie może być pomocne również, jeśli mecz nie przebiega zgodnie z tym co obstawiłeś – można wtedy wytypować szybką kontrę na zdarzenie i zwiększyć szanse na wygraną.

Takie rozwiązanie wybiera coraz więcej graczy, a dobra automatyzacja i postęp technologiczny działa na korzyść bukmacherów.