Europejskie Stowarzyszenie Gier i Zakładów (EGBA) podąża z misją zapewnienia lepszego środowiska hazardowego w tym obszarze. Działania te mają na celu zwiększenie wrażeń z grania w gry hazardowe, ale wymaga to zaangażowania większości europejskich operatorów.
Wszystkie ręce na pokład

Wizja wspierania „wspólnych ambicji”, czyli stworzenia bezpieczniejszego ekosystemu hazardowego w Europie spotkała się z entuzjazmem szefów kilku znaczących firm w tym środowisku. Kluczowi gracze zdecydowali się wziąć udział w tworzeniu nowego systemu.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wykorzystując stanowisko liderów w branży „ponoszą odpowiedzialność za objęcie przewodnictwa w promowaniu silniejszej kultury bezpieczniejszego hazardu w Europie i promowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości”.

EGBA wprowadziło kilka inicjatyw, aby osiągnąć swój cel, a największe nazwiska w branży mają swój udział. Przy wsparciu głównych liderów inni operatorzy będą musieli dostosować się lub ryzykować, że zostaną w tyle.

Wśród podpisów można znaleźć takie nazwiska jak John Coates – współdyrektor generalny bet365, Jesper Svensson – dyrektor generalny Betsson AB, Jette Nygaard-Andersen – dyrektor generalny Entain Plc, Patrick Jonker – dyrektor zarządzający William Hill i Henrik Tjärnström – dyrektor generalny Kindred Group.

Co się zmieni?

Zjednoczeni włodarze mają wpierać branżę i działać, aby europejska scena hazardowa była bardziej solidna, przejrzysta i uregulowana.

Nowa inicjatywa łączy się z działaniami EGBA, które mają na celu tworzenie większej odpowiedzialności w branży. Szczegóły były przedstawione w Raporcie Zrównoważonego Rozwoju 2020/2021.

Aktualnie stowarzyszenie oczekuje zwiększania wysiłku partnerów na rzecz podnoszenia poprzeczki w kwestiach bezpieczeństwa hazardu. Wszyscy starają się dążyć do tego celu i wdrażają narzędzia i rozwiązania monitorujące, które mają chronić graczy, a co za tym idzie – całą branżę.

„Wierzymy, że jesteśmy świadkami monumentalnej zmiany w tym zakresie, ponieważ technologia zmieniająca zasady gry pozwala nam wykryć subtelne zmiany w zrachowaniach, które mogą sugerować, że klient doświadcza lub jest narażony na ryzyko związane z hazardem” – wspólne oświadczenie wiodących operatorów gier hazardowych w UE.

Razem w kierunku rozwoju

Myślą przewodnią całego przedsięwzięcia jest działanie wspólne. Zamiast skupiania się na działaniach przeciwko sobie, operatorzy muszą współpracować, aby pomagać iść całej branży na przód. Nie oznacza to rezygnacji ze swoich własnych celów, ale ma za zadanie rzucić nowe światło i nauczyć podmioty działać kompleksowo dla rozwoju i doskonalenia sektora hazardowego w całej Europie.