Pionier w międzynarodowej branży zakładów sportowych i gier hazardowych Entain plc składa akcjonariuszom Enlabs AB – największemu operatorowi gier w krajach Bałtyckich, ofertę gotówkową.

Propozycja wypłynęła od spółki zależnej Entain, Bwin Holdings i oferuje Enlabs 40 koron szwedzkich za akcje. Firma wyceniana jest na 2,8 mld SEK, co potwierdzają eksperci z komitetu giełdy NASDAQ. Ci sami jednocześnie jednogłośnie zarekomendowali akcjonariuszom Enlabs przyjęcie oferty.

“Przejęcie Enlabs jest doskonale dopasowane do naszej strategii ekspansji na nowe regulowane rynki międzynarodowe. Jesteśmy ogromnie podekscytowani możliwościami wzrostu, jakie stwarza zarówno na istniejących rynkach, jak i poprzez nowe możliwości rynkowe” – Shay Segev, dyrektor generalny Entain

Entain deklaruje, że nie mają zamiaru dokonywać zmian w strukturach organizacji, zatrudnionych pracownikach Enlabs, a także lokalizacji firmy. Enlabs aktualnie posiada biura w krajach bałtyckich.

“Kiedy pojawiło się zainteresowanie Entain przejęciem Enlabs, natychmiast dostrzegliśmy strategiczną logikę. Nasza dotychczasowa interakcja z nimi potwierdziła, że będą one doskonałym domem dla firmy, klientów i pracowników” – Niklas Braathen, przewodniczący Enlabs

Enlabs, zgodnie z danymi o dochodach, jest liderem na Łotwie, w Estonii i Litwie. Połączenie mogłoby znacznie wpłynąć na wzrost firmy i być może rozszerzyć działalność na sąsiednie rynki. Działając razem będą mogły w pełni wykorzystać potencjał obu firm i dostarczać klientom treści najwyższej jakości.

“Doświadczenie i osiągnięcia Entain na wielu różnych rynkach geograficznych, wraz z wiodącą na rynku zastrzeżoną technologią i światowej klasy umiejętnościami marketingowymi, są kluczowymi czynnikami zachęcającymi dla Enlabs, jeśli chcemy się rozwijać w krajach bałtyckich i poza nimi” – Niklas Braathen, przewodniczący Enlabs

Korzysta oferta stanowi premię w wysokości 42,3% w porównaniu za średnią ceną akcji w ciągu ostatnich 180 dni, premią 15,6% w stosunku do średniej ceny akcji za ostatnie 90 dni oraz 1,1% w stosunku do dziennej ceny zamknięcia z poprzedniego dnia. Oferta została zaakceptowana już przez akcjonariuszy posiadających 42,2% akcji Enlabs. Okres akceptacji obowiązuje do 18 lutego 2021r.