• Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie ujawnili siedem nielegalnych automatów.
  • Urządzenia zabezpieczyli w Ełku i Korszach.
  • Zatrzymali również gotówkę i narkotyki.

Na przełomie sierpnia i września br. funkcjonariusze Działu Realizacji Warmińsko-Mazurskiego Urzędu  Celno-Skarbowego w Olsztynie ujawnili łącznie siedem nielegalnych automatów do gier hazardowych. Podczas działań przeprowadzonych 26 sierpnia grupa realizacyjna z Ełku wspólnie z technikiem kryminalistyki oraz policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Ełku weszła do lokalu w centrum miasta. Na drzwiach umieszczone były naklejki „Przesyłki pocztowe”. Zamiast przesyłek funkcjonariusze zastali w środku cztery urządzenia do gier. W lokalu przebywała kobieta oraz dwóch mężczyzn. W wyniku przeszukania pomieszczeń i osób mundurowi zabezpieczyli gotówkę w kwocie 4 tys. zł przeznaczoną na wpłaty wygranych. Przy mężczyznach funkcjonariusze Policji znaleźli narkotyki, w związku z czym zostali oni aresztowani i przewiezieni na komendę.

Z kolei 1 września funkcjonariusze olsztyńskiej grupy realizacyjnej wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zabezpieczyli trzy automaty w centrum Korsz. Nielegalny punkt znajdował się w niepozornie wyglądającej przybudówce w ciągu garaży. Wejście do lokalu możliwe było tylko dla wybranych. Obsługujący lokal mężczyzna wpuszczał grających dopiero po identyfikacji przez wizjer zamontowany w drzwiach.

W obu przypadkach zabezpieczone urządzenia nie posiadały numeru rejestracji ani oznaczeń koncesji lub zezwolenia, a przeprowadzony eksperyment procesowy potwierdził ich nielegalny charakter.  Automaty zostały zajęte jako dowody rzeczowe, a sprawy przekazane do Działu Dochodzeniowo-Śledczego WMUCS w Olsztynie.