Jeden z czołowych operatorów zakładów bukmacherskich, DraftKings zostaje partnerem światowej organizacji MMA – UFC®.

DraftKings nawiązuje współpracę ze światowej sławy federacją MMA i staje się pierwszym oficjalnym partnerem tej organizacji w Stanach Zjednoczonych. Dla operatora jest to ogromne wyróżnienie oraz otwarcie nowych drzwi do ekspansji i znaczenia na rynku.

Władze UFC przyznają, że DraftKings są bezkonkurencyjni oraz, że zawarta umowa jest jedną z ważniejszych dla organizacji.

„DraftKings są najlepsi w tym, co robią w dziedzinie zakładów i codziennych fantazji, i w przeciwieństwie do innych sportów, UFC nie ma poza sezonem… To najważniejsza umowa, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy, aby zwiększyć zaangażowanie naszych fanów i dotrzeć do nowych, i nie mogę się doczekać wszystkich ekscytujących rzeczy, które będziemy robić z DraftKings w ciągu najbliższych kilku lat.” – Dana White, prezes UFC

Zarówno dla federacji, jak i dla operatora jest to rewolucyjna współpraca, która z pewnością podziała na korzyść obydwu. W ramach umowy, DraftKings będzie miał prawo do używania znaków, logo i wizerunku UFC, a także możliwość oferowania klientom promocji na obstawianie walk. Informacja o współpracy nie umknie fanom również w oktagonie oraz na platformach cyfrowych UFC, gdzie będą pojawiać się materiały promocyjne operatora bukmacherskiego.

Popularność UFC cały czas rośnie, a DraftKings ma dołożyć swoją cegiełkę do skali znaczenia federacji na arenie międzynarodowej. Już w ubiegłym roku strony współpracowały, a zainteresowanie, które generowały takie działania dały bodziec do rozważenia stałego partnerstwa.

„Chociaż DraftKings i UFC wcześniej współpracowali przy konkretnych wydarzeniach, jesteśmy dumni, że możemy zostać oficjalnymi partnerami i odkrywać jeszcze bardziej wpływowe integracje, które priorytetowo traktują doświadczenie fanów.” – Jason Robins, współzałożyciel, dyrektor generalny i prezes wykonawczy, DraftKings